x
Menu
Milujete přírodu, ale nechcete opustit město?

Na dotek s přírodou

Exkluzivní privátní předzahrádky s terasami, pergolami a zahradními sklady jsou součástí všech 5 bytů v úrovni terénu. Zahrady jsou osázené odborně navrženými výsadbami s důrazem nejen na estetiku, ale zároveň i na nízké nároky na péči, podpořené i instalací automatických závlah. Zeleň pomáhá zútulnit a osvěžit prostředí, začlenit bytový dům do okolního prostoru a postupně také místy vytvořit příjemný polostín. Zeleň prostupuje i do vyšších pater, například ve formě balkónových popínavek, zajišťujících zároveň i vyšší pocit soukromí. Zeleň nechybí ani ve společné odpočinkové zahradě, díky které mají kus zahrady k dispozici opravdu všichni. Společná pergola zve ke grilování, děti zde naleznou menší hřiště a hned za brankou - opravdový les.  

Na dotek s přírodou

Funkční dispozice bytů

Vyladěná funkčnost vnitřního uspořádání bytů má, společně s bohatým prosvětlením a vhodnou orientací ke světovým stranám, klíčový vliv na dlouhodobou spokojenost s bydlením. Byty U Myslivny jsou díky velkoformátovým sklům bohatě prosvětlené. K uvolněnému pocitu přispívají i světlé výšky pobytových místností – 271 cm, stejně jako všech interiérových dveří – 210 cm. Dispozice bytů také umožňují přirozené vytvoření společenské a klidové zóny, což je podpořené i existencí dvou plnohodnotných koupelen - vedle hlavní koupelny je většinou k dispozici i dostatečně velká druhá koupelna, sloužící zároveň jako prádelna. Pečlivě odladěné jsou i dispozice vstupu a předsíně, které plně respektují princip šedé zóny – tzn., že zde nedochází k odkládání špinavých bot v průchozí části bytu. Vymyslet praktické a funkční dispozice v bytovém domě byl jeden z nejdůležitějších úkolů naší architektky, a to právě, aby se Vám dobře bydlelo.

Funkční dispozice bytů

Parkování aut

Do objektu se odbočuje vpravo z ulice U Myslivny. Ihned po pravé straně před objektem je 7 nekrytých venkovních parkovacích stání. Dále je ze severní strany objektu příjezdová cesta v mírném spádu, v zimě s vyhřívaným roštem. V polovině pozemku se zahýbá vpravo pod objekt, kde je dalších 14 podzemních stání včetně skladových komor. Suchou nohou se lze tedy dostat od auta až do bytu. Společná garáž v suterénu budovy je obsluhovaná dvojicí moderních výtahů KONE, které vás vyvezou i s nákupem přímo k vašim bytovým dveřím. Všechna parkovací stání jsou o 10-25 cm širší než je obvyklých 250 cm. Ke každému bytu je přiřazeno jedno parkovací stání a další je možné vybrat.
 

Velké komory

Úložné prostory nadstandardních rozměrů patří ke každému bytu. Tyto nevytápěné komory o velikosti cca 7-14m2 se nacházejí v suterénu budovy v blízkosti přiděleného parkovacího stání. U bytu 101 je komora vedle bytu.  Dostatečně velké, odvětrané komory umožní i případné uložení motorek, kol či dalšího vybavení. Úložné možnosti jsou u bytů 102 a 103 ještě rozšířené o zahradní sklad na předzahrádce. 

Parkování aut

Vytápění a chlazení bytů

Podlahové teplovodní vytápění s možností regulace jednotlivých pobytových místností zajistí příjemný klimatický komfort i bez nutnosti blokovat části místností otopnými tělesy. V koupelnách jsou osazeny topné žebříky s regulovatelnou elekro-patronou. Ohřev topné vody zajišťují plynové kotle, v případě teplé užitkové vody podpořené 10 solárními panely, umístěnými na střeše objektu. O klimatickou pohodu v letních měsících se postarají zejména inteligentní venkovní žaluzie, které jsou schopné odrazit až tři čtvrtiny tepelné energie, směřující do bytu. Do bytů lze nainstalovat i aktivní chlazení pobytových místností pomocí multisplitových jednotek MITSUBISHI. Vnitřní klimatizační jednotky jsou umístěné nad dveřmi vybraných obytných místností a centrální jednotka s tepelným čerpadlem je umístěna na střeše. Další výhodou je, že těmito jednotkami lze i v zimě přitápět.

Větrání bytů

Standardně je v koupelnách vyřešeno podtlakové odvětrání ventilátorem, a to i v koupelnách s oknem. V kuchyních jsou připraveny odvody vzduchu na střechu pro digestoře. Ostatní pobytové místnosti jsou větratelné přirozeně okny.
  
V nadstandardu lze instalovat rekuperační vzduchotechniku, která dokáže do bytů trvale přivádět čerstvý vzduch z venku i bez nutnosti nechávat otevřená okna, přičemž se řízeně provětrají všechny pobytové místnosti. Díky rekuperaci je navíc v topné sezóně přiváděný vzduch efektivně předehřívaný vzduchem odchozím – a to ještě dále snižuje náklady na vytápění. Přiváděný vzduch navíc automaticky prochází přes pachové a pylové filtry, které zamezují hromadění alergenních částic a plísní. Klidný spánek je tak podpořen nejen čistým a čerstvým vzduchem, ale i dokonalým tichem při zavřených oknech. Tento komfort zajišťuje bytová rekuperační jednotka ATREA s danými rozvody v podhledech stropů.
 

Vytápění a chlazení bytů

Energeticky úsporně a šetrně k přírodě

Nízkoenergetický standard stavby je dán šíří tepelné izolace 180 mm u nosných stěn a 280mm u střechy a podlah. Výplně oken jsou provedeny kvalitními trojskly, které výrazně sníží teplené ztráty a zajistí lepší hlukové parametry. Zdrojem vytápění jsou 2 plynové kotle s 2 zásobníky na teplou vodu. Dále je systém podpořen ohřevem teplé užitkové vody pomocí 10 solárních panelů na střeše. V celém objektu jsou navržena úsporná LED svítidla. Další zvýšení energetických úspor lze dosáhnout i volitelnou možností instalace rekuperační vzduchotechniky. Tabulka vlevo definuje výsledek Průkazu energetické náročnosti budovy, při použití rekuperace se hodnoty ještě sníží.
 

Energeticky úsporně a šetrně k přírodě

Technologicky s dobou

Chytrá domácnost není nutná, ale byty jsou pro ni připravené. Prvky chytré domácnosti lze jednoduše postupně osazovat podle individuálních potřeb obyvatel bytu. Snadno lze dosáhnout stavu, kdy je možné nastavit automatické scénáře pro bezdrátové ovládání světel, žaluzií, zásuvek, bytového zabezpečení a dalších elektronických zařízení bytu. Také všechna klimatická zařízení (regulace vytápění, rekuperace, chlazení) byla vybírána i s ohledem na možnou budoucí snadnou bezdrátovou integraci do jednoho ovládacího centra – tabletu nebo mobilu. A moderní technologie budou samozřejmě využité i k posílení zabezpečení areálu – formou čipového přístupu, kamerového systému a vchodového videotelefonu, opět s možností integrace do jednotného ovládacího centra a také s přesměrováním na mobilní telefon.

Opravdu se nemusíte se bát, že Vaše domácnost bude chytřejší než vy;-)

Technologicky s dobou

Kouzlo spočívá v detailu

Dobrý pocit budoucích obyvatel domu byl hlavním hodnotícím kritériem ve všech fázích přípravy a realizace projektu. Zručně odvedená řemesla, poctivé trvanlivé materiály, kvalitní zařizovací předměty. Dům je proto mimo jiné osazen dřevěným modřínovým obkladem, který jej ještě více přibližuje k sousednímu lesu. Poctivá podstata je patrná i z mozaiky pečlivě usazených žulových kostek, kterými jsou zpevněny společné plochy areálu. Velkorysé řešení představují u některých bytů i celoprosklené dveře mezi obytnou halou a předsíní, propouštějící přirozené světlo i do nejzazších částí bytu. K dobrému pocitu z bydlení jistě přispějí i příjemné sádrové omítky, ekologické vinylové podlahy CERAMIN, bezfalcové dveře SAPELI, velkoformátová dlažba IMOLA, keramika VILLEROY & BOSCH, koupelnové baterie HANSGROHE, sprchové zástěny HUPPE nebo sprchový žlábek TECE.

Kouzlo spočívá v detailu

Uživatelské změny

Opravdu se nemusíte bát změn, vše si jednoduše odladíte dle Vašeho vkusu a potřeb. Provedeme Vás celým procesem od první komunikace až po předání bytu a rádi Vám vše vysvětlíme a pomůžeme.

  • V rámci klientských změn je možné řešit dekory podlah ve vzorkové prodejně Sklad podlah.
  • U dveří je možné vybrat barvu a výplně vnitřních dveří a kování opět ve vzorkové prodejně Sapeli
  • Omezeně je možné provést změnu zařizovacích předmětů koupelenKoupelnovém studiu Ptáček
  • U vzduchotechniky se můžete rozhodnout pro podtlakové odvětrání koupelen nebo rekuperaci
  • Venkovní stínění je připraveno u všech oken a stačí se jen rozhodnout, zda chcete venkovní žaluzie na všech nebo vybraných oknech a zda je chcete ovládat tlačítkem, dálkovým ovladačem, mobilem či kombinací nebo je zapojit do scénářů chytré domácnosti. 
  • Pro chlazení bytů se můžete rozhodnout, zda chcete chladící jednotky osadit do vybraných místností nebo chcete udělat jen přípravu a chladící jednotky bude možné instalovat kdykoliv později. 
  • U světel se můžete rozhodnout pro realizaci LED osvětlení v koupelnách a na chodbách bytů
  • Zájemci o chytrou domácnost si budou moct vybrat, co vše budou chtít do systému zapojit a při předání bytu dojde k předání a zaškolení ovládání.
Ve standardu bytu nejsou kuchyně, kuchyňské spotřebiče, skříně, nábytek a osvětlovací tělesa v bytě.

Uživatelské změny
Facebook
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.